Zdjęcia wizerunkowe i biznesowe

          Zdjęcia biznesowe funkcjonują niemal we wszystkich możliwych formach publikacji, mediach i serwisach wewnętrznych firm. Napotykamy na nie przeglądając broszury i ulotki, przeglądając strony internetowe czy też na łamach magazynów branżowych jak i tych o tematyce bardziej lifestylowej. Jedno jest oczywiste – mają przyciągać wzrok i opowiadać taką historię, jaką chcemy sprzedać. Fotografia biznesowa to rodzaj fotografii, który ułatwia stworzyć profesjonalny wizerunek każdej firmy. Jej celem jest przedstawienie zespołu i pokazanie ludzi, z którymi nawiązuje się współpracę. Zdjęcia wizerunkowe i biznesowe mogą być równie ciekawe i kreatywne jak portretowe, wykonane przez profesjonalistę z pewnością wpłyną pozytywnie na prezentację firmy na forum. Fotografia biznesowa tym się różni od zwykłego portretu, że skupia się na budowaniu obrazu godnego zaufania profesjonalisty. Wydobycie z najbardziej niepozornej osoby tych cech, które zaświadczą o jej stuprocentowych kompetencjach. Rodzaj spojrzenia, gest, mimika – mają diametralny wpływ na odbiór takiego zdjęcia. Kluczowym jest zrozumienie tego co chcemy pokazać i jak się zaprezentować oraz porozumienie z fotografem w kwestii naszych oczekiwań.

          Na koszt sesji biznesowej ma wpływ bardzo wielu czynników. Nie jest to jedynie "sfotografowanie jednej osoby w biurze". Na ilość naszej pracy mają wpływ takie czynniki jak ilość czasu potrzebnego na zrealizowanie projektu, lokalizacje i ich różnorodność pod względem miejsc, w których chcemy się fotografować jak również finalna ilość zdjęć, które chcemy otrzymać. Każde miejsce to inne światło i inne warunki. Dbając o jak najwyższą jakość musimy zapewnić jak najlepsze oświetlenie w każdym miejscu dlatego też preferujemy tzw. wstępną wizję lokalną w celu zapoznania się z potencjałem miejsc.

Przygotowanie do sesji zdjęciowej:

  • Przed sesją zdjęciową przygotowywany jest szczegółowy scenariusz zdjęć, który umożliwi sprawny przebieg sesji oraz pozwoli uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek. Scenariusz przygotowywany jest w oparciu o potrzeby sesji, ilość osób, różnorodność planów zdjęciowych itp.
  • Strój powinien być stonowany, nie powinien łączyć w sobie różnych wzorów. Same wzory z kolei nie powinny być drobne. Unikamy zatem kratki i prążków na koszulach. Lepiej na zdjęciach wychodzą tkaniny o gładkiej fakturze.
  • Strój nie powinien zawierać zbyt dużo bieli oraz czerni, nie powinien także zawierać więcej aniżeli trzy kolory. Na zdjęciach dobrze wychodzą odcienie szarości.
  • Wybór stroju powinien dać nam uczucie swobody i naturalności, jednakże wszystko powinno być zachowane w ramach dress codu firmy.
  • Dobrze jeśli w stroju zachowamy kontrast pomiędzy kolorami poszczególnych części garderoby, ale bez zbytniej przesady.
  • Dobierając dodatki do stroju należy pamiętać, aby były one dobrane kolorystycznie i stonowane, nie należy przesadzać z ich ilością.

I najważniejsze: podstawa to być sobą i pamiętać o uśmiechu 🙂

Pakiety

CENNIK

 • sesja zdjęciowa - 100 zł/h (zawiera jedną stylizację)
 • z każdej sesji można zamówić dowolną ilość zdjęć - cena zdjęcia to 20-50 zł/szt
 • makijaż na życzenie dodatkowo płatny (cennik)
 • nie oddajemy zdjęć nie retuszowanych
 • ceny sesji wyjazdowych ustalane indywidualnie

 

Cennik zdjęć biznesowych dla firm wieloosobowych uzgadniany jest indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *